20 Mayıs Pazartesi
/ Etkinlikler / Kur'anı Yüzünden Güzel Okuma Yarışmaları / 6. Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Finali
22 Mayıs 2011

6. Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Finali


Gümülcine S. Müftülüğü ve Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği'nin ortaklaşa olarak her yıl düzenledikleri Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması'nın finali Tuzçuköy İlkokulu'nun bahçesinde 22 Mayıs 2011 Pazar günü gerçekleşti.

Bu yıl altıncısı düzenlenen yarışmaya T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başmüzakerecei Egemen Bağış ve eşi, İstanbul Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu ve eşi, Atina Büyükelçisi Hasan Göğüş ve eşi, Edirne İl Müftüsü Ömer Taşçıoğlu ve eşi, İpsala İlçe Müftüsü Nazım Keçeci ve eşi, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç ve eşi, Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif ve eşi, Rodop Pasok Milletvekili Ahmet Hacıosman ve eşi, Gümülcine Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Molla İsa ve eşi, Vali Yardımcısı Mehmet Devecioğlu, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Yönetim Kurulu Üyeleri, D.E.B. Partisi Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Eşitliğe İlk Adım Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu, bir çok yerel yönetim temsilcileri ve yaklaşık olarak 6.000 kişi katıldı.

Sunuculuğunu Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet'in yaptığı yarışma geçen yılın birincisi Tuzçuköy'den Zeynep Recep'in okuduğu Kur'an-ı Kerim ile başladı. Devamında Tuzçuköy İmam ve Hatibi Asım Çavuşoğlu köy halkı adına selamlama konuşması yaptı. Kurcalı Köyü Kur'an Kursu Öğrencileri ve Basırlıköy Kur'an Kursu Öğrencisi yaptıkları sunum ile büyük beğeni topladılar. Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif yaptı. Devamında İstanbul Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve son olarak ta T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan konuşma yaptılar. Emine Erdoğan konuşmasında Türk Azınlığa seslenerek kültürlerini, kimliklerini ve ana dillerini korumalarını ve yaşatmalarını söylediler.

Konuşmasının sonunda Emine Erdoğan yarışmaya katılan finalistlere hediye verip hatıra fotoğrafı çektirdi ve Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif'in eşi Celile Şerif Emine Erdoğan'a hediye takdim etti.

Konuşmaların ardından yarışmaya geçildi. 7 bölgeden ön eleme ve yarı finali geçerek finale katılmaya hak kazanan 7 öğrencinin katıldığı yarışmada Mehmet Emin Ahmet, Mehmet Hafız Hoca, İbrahim Kuru, Cahide Haseki ve Hacer Gökçek jüri üyesi olarak görev aldılar. Jüri heyetinin değerlendirmesinin ardından dereceye giren öğrenciler bilgisayar ortamında belirlendi. Buna göre:

1. Neslihan Arif Bağlar Mahallesi 480
2. Nazmiye Rahim Melikli 479
3. Dilara Üzeyir Kozlukebir Mescit 471
4. Abdullah Veli Ahmet Kır Vakıf 456
5. Meyra Hatip Hacıören 446
6. Mesut Ali Değirmendere 439
7. Vahide Koca B. Derbent 380

Yarışmanın sonunda dereceye giren yarışmacılar için ödül töreni düzenlendi.

Etkinliğin ardından katılımcılara yemek ikram edildi.

Tuzçuköy'de 6.sı düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması finalinde sponsorluk yaparak katlı sağlayan Murat Yunus'a, Max Ayran Sahibi Erol Ahmet'e, Gümülcine Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Molla İsa'ya, Ülker Has Gıda'ya, Neo Elektrik Mağazası Sahibi İbrahim Hasan'a, Kozlukebir'den Mehmet İsmail'e, Şükriye Market Sahibi'ne, Kurcalı'dan Adem Petrol'e, Manifaturacı Mehmet Karagöz'e, Medine'den Kenan Bey'e, Eşitliğe İlk Adım Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu ve D.E.B. Partisi Başkanı Mustafa Ali Çavuş'a Trakya Mobilya Sahibi Nurhan Bey'e, Pınar Bayi Sahibi Rahim Kurt'a teşekkürlerimizi bildirir, saygılarımızı sunarız.

Fotoğraflar


E. Marinaki 10 69200 Komotini / Greece

Arama
 
Sitemizde
  • Şu an 1 kişi online