20 Mayıs Pazartesi
/ Etkinlikler / Hizmet İçi Eğitim Seminerleri / Kur'an Kursu Öğreticilerine Seminer (2014)
15 Eylül 2014

Kur'an Kursu Öğreticilerine Seminer (2014)


2014-2015 eğitim-öğretim yılı başlangıcı münasebetiyle, Gümülcine S. Müftülüğü'ne bağlı görev yapan Vaiz, Vaize, Kur'an Kursu Öğreticileri ve Din Görevlilerine yönelik Gümülcine Eski Camii'de bir seminer düzenlendi.

Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif açılış konuşmasında yeni eğitim-öğretim yılının hocalarımıza, öğrencilerimize, öğrenci velilerine, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı'na hayırlı olmasını diledi. Müftümüz konuşmasında din görevlilerinin sorumlulukları, yüklendikleri misyonu idrak etmeleri, kendilerini sürekli yenilemeleri, topluma yararlı olabilmeleri için tüm imkânları seferber etmeleri gerektiğine dikkat çekti.

Kur'an Kurslarından sorumlu Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet seminere geçen yılın bir değerlendirmesini yaparak başladı. "Kur'an Kurslarımızın toplum tarafından yoğun ilgi görmesi bizlere önemli sorumluluklar yüklemektedir. Gelişen şartlara uygun olarak kendimizi sürekli olarak yenilemeli, öğrencilerimize daha faydalı olmanın yollarını aramalıyız. Geçen yıldan kalan eksikliklerimizi göz önünde bulundurarak bu yıl hedeflediklerimizi gerçekleştirmeye gayret göstermeliyiz. Peygamber Efendimiz'in “Sizin en hayırlınız, Kur'an'ı öğrenen ve öğretenlerinizdir.” ve “Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız, müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz.” sözlerini ilkemiz olarak kabul etmeli, dilimizi, üslubumuzu ve davranışlarımızı buna göre şekillendirmeliyiz." dedi. Seminerde bu yıl planlanan uygulamalar ve yöntemler hakkında bilgiler öğreticilerle paylaşıldı.

Seminerin sonunda denetimler neticesinde en güzel fizikî mekâna sahip olan kurslarımıza takdir belgeleri takdim edildi.

Bu seminerle 2014-2015 eğitim-öğretim yılı kurslarımız için resmen başlamış oldu.

Fotoğraflar


E. Marinaki 10 69200 Komotini / Greece

Arama
 
Sitemizde
  • Şu an 1 kişi online