18.02.2023

Hüzünlü Bir Miraç Kandilinde Dualar Depremzedeler İçin

Miraç Kandili münasebetiyle 17 Şubat 2023 Cuma akşamı Gümülcine Kır Mahalle Camii'nde ve Şapçı Hamidiye Camii'nde kandil programı düzenlendi.

Kır Mahalle Camii'nde düzenlenen programa T.C. Gümülcine Başkonsolosu Sayın Aykut Ünal, Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif ve Müftü Yardımıcısı Fehim Ahmet katıldılar.

Mevlid-i şerif Gümülcine S. Müftülüğü din görevlileri tarafından okundu. Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif mevlid öncesi cemaate vaaz etti. Akabinde  T.C. Gümülcine Başkonsolosu Sayın Aykut Ünal bir konuşma yaptı. Konuşmasında herkesin Miraç Kandilini kutladı. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde kurtulanlar için başlatılan kampanyaya gösterilen büyük ilgiden dolayı tüm Batı Trakya Halkına teşekkür etti ve şükranlarını sundu.

Anavatanımız Türkiye'de depremde vefat edenlere bağışlanmak üzere okunan hatimlerin, yasin-i şeriflerin ve mevlid-i şerifin duasını Gümülcine S. Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet yaptı.

Şapçı Kasabası"nda okunan mevlid-i şerif te Gümülcine S. Müftülüğü Din Görevlileri tarafından icra edildi.

Gümülcine S. Müftülüğü'ne bağlı bayan vaizeler de bir çok köyümüzde bayanlara yönelik olarak kandil programı icra ettiler.

Paylaş