13.04.2023

Gümülcine S. Müftülüğü ve G.T.G.B. İftarı

Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü ve Gümülcine Türk Gençler Birliği'nin (G.T.G.B.) ortaklaşa düzenledikleri geleneksel iftar bu yıl da 12 Nisan 2023 Çarşamba günü Gümülcine Türk Gençler Birliği bahçesinde düzenlendi.

Din görevlileri, mütevelli heyeti başkanları ve Gümülcine Türk Gençler Birliği üyelerinin davetli olduğu iftara başta ev sahipleri B.T.T.A.D.K. Başkanı ve Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif, Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve değerli eşleri, G.T.G.B. Başkanı Sedat Hasan, D.E.B. Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, T.C. Ziraat Bankası Gümülcine Şubesi Müdürü Murat Şafakoğlu ve eşi, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, danışma kurulu üyeleri, Türkiye’den misafir olarak ta İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili katıldılar.

İftar öncesi Gümülcine S. Müftülüğü İlahi Korosu birbirinden güzel eserler icra etti.

Okunan ezanla hep birlikte iftarlar açıldı. Çok sayıda kadın ve çocukların da hazır bulunduğu iftarda yemek duasını Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif yapıldı. Ardından protokol konuşmalarına geçildi. T.C. Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif ve G.T.G.B. Başkanı Sedat Hasan birer konuşmalar yaptılar.

Paylaş