08.04.2024

Gümülcine S. Müftülüğü ve G.T.G.B. İftarı

Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü ve Gümülcine Türk Gençler Birliği (G.T.G.B.) organizatörlüğünde geleneksel hale gelen iftar yemeği, bu yıl da 5 Nisan 2024 Pazar günü Gümülcine Türk Gençler Birliği bahçesinde düzenlendi.

Din görevlileri, mütevelli heyeti başkanları ve Gümülcine Türk Gençler Birliği üyelerinin davetli olduğu iftara T.C. Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve değerli eşleri, ev sahibi B.T.T.A.D.K. Başkanı ve Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe S. Müftüsü Mustafa Trampa, D.E.B. Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet ve Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Rodop Milletvekili Özgür Ferhat, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, DMT Eyalet Başkan Yardımcısı Rıdvan Hacı Mehmet, Eyalet Başkan Danışmanı Rıdvan Molla İsa, G.T.G.B. Başkanı Sedat Hasan, Kozlukebir Belediye Başkanı Erdem Hüseyin, Yassıköy Belediye Başkanı Caner İmam, Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt, ev sahibi G.T.G.B. Başkanı Sedat Hasan, BİHLİMDER Başkanı Mehmet Emin Ahmet, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı, Trakya Tütüncüler Kooperatifi Başkanı Sinan Ahmet, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, danışma kurulu üyeleri, ayrıca Türkiye’den misafir olarak Edirne Valisi Yunus Sezer başkanlığında bir heyet ve Tekirdağ İl Müftüsü Mustafa Soykök katıldı.

Okunan ezanla hep birlikte iftarlar açıldı. Çok sayıda kadın ve çocukların da hazır bulunduğu iftarda yemek duasını Tekirdağ İl Müftüsü Mustafa Soykök yaptı. Ardından protokol konuşmalarına geçildi. İlk olarak G.T.G.B. Başkanı Sedat Hasan, ardından B.T.T.A.D.K. Başkanı ve Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif ve T.C. Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, son olarak ta Edirne Valisi Yunus Sezer konuşma yaptılar. Bu güzel organizasyonu düzenleyenlere, emeği geçenlere şükranlarını sundular.

İftarın ardından sahur programına katılmak üzere TBMM eski Başkanı Mustafa Şentop Batı Trakya’ya geldi. Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde düzenlenen sahur programına katıldı.

Paylaş